Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Quentin Tarantino  RSS
RECENZJA: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

30.12.2020 19:09

Wszystkie komórki mózgowe umarły. Gaspar Noe i Quentin Tarantino po awarii prądu. Niezgrabna kalkomania z bardzo tanim humorem i nieumiejętnie wypełniony cudzysłów.

Źródło: fdb.pl

ELI ROTH: HISTORIA HORRORU – SEZON 2. Strach się bać, przyjemność posłuchać

19.11.2020 10:47


W drugim sezonie Eli Roth bierze na warsztat nie tylko najbardziej kultowe horrory wszech czasów, ale przygląda się też gatunkowej metafizyce, jej osobliwym metaforom czy powtarzającym się symbolom. Raz jeszcze dopytuje kluczowe postaci „ze strasznego biznesu” (Stephen King, Rob Zombie, Joe Hill, a nawet sam Quentin Tarantino) o schematy powstawania tego rodzaju filmów, inspiracje, a […]
first appeared on .

Źródło: film.org.pl

Quentin Tarantino wydaje dwie książki. O czym będą wydawnictwa?

18.11.2020 15:35

Dobre wieści dla wszystkich fanów twórczości Quentina Tarantino. Reżyser wielu kultów filmów podpisał kontrakt na dwie książki z wydawnictwem...

Źródło: film.wp.pl

​Quentin Tarantino podpisał kontrakt na napisanie dwóch książek

18.11.2020 5:59


W oczekiwaniu na pojawienie się jakichkolwiek informacji na temat kolejnego, dziesiątego filmu w karierze Quentina Tarantino, jego fani mogą się zadowolić tym, że na rynku księgarskim pojawią się dwie napisane przez niego książki. Reżyser podpisał właśnie kontrakt z wydawnictwem HarperCollins, które wyda obie te publikacje.

Źródło: film.interia.pl

Szukacie dobrego filmu na Hallowen? Quentin Tarantino ma dla Was propozycję

28.10.2020 10:20


Filmowiec Quentin Tarantino zarekomendował pozycję, o której mogliście nie słyszeć. Mowa o produkcji, która ma kilka dobrych lat na karku, tytuł ukazał się bowiem w 1974. Znana jest pod nazwą Devil Times Five lub People Toys. Reżyser Pulp Fiction przyznaje,…

Źródło: planetagracza.pl

Córka Bruce'a Lee ma żal do Quentina Tarantino

14.10.2020 10:26


Wyreżyserowany przez Quentina Tarantino film "Pewnego razu... w Hollywood" oprócz zachwytów wzbudził też kontrowersje. Powodem jednej z największych było to, jak Tarantino przedstawił w swoim filmie postać Bruce'a Lee. Choć premiera filmu odbyła się ponad rok temu, to córka Bruce'a, Shannon Lee, wciąż ma pretensje do słynnego reżysera.

Źródło: film.interia.pl

Chris Pine odkrył w filmie Quentina Tarantino scenę z udziałem swojej babci

31.08.2020 15:26


„Chris Pine to bez wątpienia mój ulubiony aktor swojego pokolenia” – komplementował aktora na początku tego roku w jednym z podcastów Quentin Tarantino. Choć gwiazdor znany m.in. z roli kapitana Jamesa T. Kirka w ostatnich częściach filmu „Star Trek” nie zagrał jeszcze w żadnym filmie Tarantino, to dzięki swojej matce odnalazł jeszcze jeden zaskakujący fakt, który łączy go z tym reżyserem.

Źródło: film.interia.pl

Laurence Fishburne miał zagrać w "Pulp Fiction"

23.08.2020 9:11


W jednym z wywiadów Quentin Tarantino zdradził, że rola Julesa Winnfielda w "Pulp Fiction" została napisana z myślą o Laurencie Fishburnie. Według słów reżysera, odtwórca roli Morfeusza odrzucił propozycję - którą ostatecznie przyjął Samuel L. Jackson - dlatego, że nie była ona główną rolą w filmie. W wywiadzie udzielonym portalowi "Vulture", Fishburne podał prawdziwy powód nie skorzystania z propozycji Tarantino.

Źródło: film.interia.pl

Quentin Tarantino i Jennifer Aniston wystąpią w grze komputerowej Stevena Spielberga

11.08.2020 19:07


W połowie lat 90. ubiegłego wieku popularnością cieszyły się gry komputerowe, zwane od angielskiego skrótu Full Motion Video, grami FMV. Były to tak naprawdę interaktywne filmy, w których gracz miał wpływ na fabułę. Teraz na taką grę przerobiony został wydany w 1996 roku poradnik Stevena Spielberga, w którym reżyser przybliżał tajniki tworzenia filmów. W rolach głównych wystąpili w nim m.in. Quentin Tarantino i Jennifer Aniston.

Źródło: film.interia.pl

Universal chciał premiery „Nienawistnej ósemki” na iPhone’ach. Tarantino wybiegł ze spotkania

25.06.2020 14:04


Universal chciał premiery „Nienawistnej ósemki” na iPhone’ach. Tarantino wybiegł ze spotkania
Dzięki najnowszemu wywiadowi z szefem NBCUniversal dowiedzieliśmy się, że na pewnym etapie Universal Pictures zaproponowało, by debiut kameralnego westernu Quentina Tarantino odbył się na urządze...

Źródło: filmozercy.com

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami