Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Oscary  RSS
[27.01.2021] Skłodowska

12.01.2021 0:00

Nominowana do Oscara Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki. Młoda, ambitna Maria Skłodowska...

Źródło: datapremiery.pl

Film "Malcolm i Marie" może przejść do historii Oscarów

11.01.2021 15:42


5 lutego na serwisie streamingowym Netflix swoją premierę będzie miał wyreżyserowany przez Sama Levinsona dramat zatytułowany "Malcolm & Marie". W tytułowych rolach zobaczymy w nim Zendayę oraz Johna Davida Washingtona. Jeśli film Levinsona zyska uznanie członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, może na trwałe przejść do historii Oscarów. Póki co zaprezentowany został jego pierwszy zwiastun.

Źródło: film.interia.pl

"Nomadland" najlepszym filmem roku według Amerykańskich krytyków!

11.01.2021 14:44

W sobotę odbyło się rozdanie tegorocznych nagród Natonial Society of Film Critics. Najwybitniejsi amerykański krytycy za najlepszy film tego roku uznali Nomadland, które po drodze już uzbierało kilka istotnych nagród. Kapituła Oscarowa wielokrotnie swoje wybory opierała i pokrywały się one ze zwycięzcami wybranymi przez Amerykańskich krytyków. Czy tym razem też tak będzie?

Tagi: Oscary
Źródło: fdb.pl

Oto dlaczego w tym roku nie dostaniemy nominacji do Oscara

10.01.2021 16:16

Wysłanie filmu "Śniegu już nigdy nie będzie" jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii Film Międzynarodowy to błąd. Po obejrzeniu wszystkich...

Tagi: Oscary
Źródło: film.wp.pl

Oscary 2021: Takich problemów dotąd nie było

09.01.2021 9:59


Sezon oscarowy wchodzi w decydującą fazę. Z powodu pandemii COVID-19 konieczne było wprowadzenie zmian umożliwiających członkom Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, którzy decydują o przyznaniu Oscarów, obejrzenie wszystkich branych pod uwagę filmów. Powstała specjalna internetowa platforma, tzw. Academy Screening Room, na której dostępne są walczące o Oscary filmy. Ich twórcy obawiają się jednak o to, że oglądanie filmów w taki właśnie sposób, może wpłynąć na ich finalną ocenę. Szczególnie, jeśli ogląda się je na małych ekranach...

Tagi: Oscary
Źródło: film.interia.pl

Wielki powrót Jodie Foster. Znalazła się na liście oscarowych przewidywań "Variety" (sylwetka)

07.01.2021 20:54

Jest pierwszą aktorką w historii, która zdobyła dwa Oscary przed trzydziestką. Stworzyła legendarne role m.in. w "Taksówkarzu", "Oskarżonych" i "Milczeniu owiec". Ostatnio rzadziej pojawiała się na ekranie, ale 2021 r. zwiastuje jej wielki powrót. Dzięki drugoplanowej kreacji w "The Mauritanian" Jodie Foster znalazła się na liście oscarowych przewidywań "Variety".

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Odzyskać utracony w płomieniach raj, czyli premiera filmu "Odbudować Paradise"

07.01.2021 12:28

Z afiszy Sundance Film Festival 2020 i Millennium Docs Against Gravity na antenę National Geographic – 17 stycznia o godz. 21.00 odbędzie się telewizyjna premiera poruszającego filmu Odbudować Paradise w reżyserii Rona Howarda (zdobywcy Oscara za Piękny umysł). To niezwykły manifest siły oraz determinacji ofiar najtragiczniejszego pożaru w historii Kalifornii. W obliczu katastrofy, która stanowi bolesny dowód destrukcyjnych skutków ocieplenia klimatu, mieszkańcy w niezwykły sposób jednoczą się, by zbudować swój wspólny dom od zera.

Źródło: fdb.pl

Wielki powrót Jodie Foster

06.01.2021 9:33


Jest pierwszą aktorką w historii, która zdobyła dwa Oscary przed trzydziestką. Stworzyła legendarne role m.in. w "Taksówkarzu", "Oskarżonych" i "Milczeniu owiec". Ostatnio rzadziej pojawiała się na ekranie, ale 2021 rok zwiastuje jej wielki powrót. Dzięki drugoplanowej kreacji w "The Mauritanian" Jodie Foster znalazła się na liście oscarowych przewidywań "Variety".

Źródło: film.interia.pl

Emma Stone jest w ciąży

05.01.2021 15:19


32-letnia amerykańska aktorka, zdobywczyni Oscara Emma Stone jest w ciąży. Zagraniczne media opublikowały zdjęcia gwiazdy z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem.

Źródło: film.interia.pl

Nowy Bond, opóźniona gala Oscarów. Jak ma wyglądać 2021 rok w kulturze?

03.01.2021 8:45


Nowy Bond i nowy Top Gun rok później niż planowano. Opóźnione gale Złotych Globów i Oscarów. Wielkie plany wielkich festiwali - przesunięte. Pandemia i związanie z nią obostrzenia wymusiły w 2020 roku wielkie zmiany w świecie kultury. Jak zapowiada się rok 2021?

Tagi: Oscary
Źródło: film.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami