Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Kryminały  RSS
Policjant śmie wątpić!

29.12.2020 18:00

Kino irańskie, chociaż od paru dekad cieszy się zasłużoną renomą na całym świecie (czego dowodzą regularnie zdobywane nagrody na najważniejszych festiwalach), wciąż dociera na polskie ekrany wybiórczo, a na DVD pojawiają się tylko najbardziej znane i kasowe hity. Jak na przykład „30 gramów” Saeeda Roustayiego – ponury dramat kryminalny, jakiego nie powstydziłby się mistrz gatunku Jean-Pierre Melville.

Źródło: esensja.pl

John le Carre - pisarz, który nobilitował powieść szpiegowską

15.12.2020 20:59

Le Carre dla powieści szpiegowskiej zrobił to, co Raymond Chandler dla powieści kryminalnej - nobilitował ją, wyniósł ponad gatunkowe schematy, dał jej moralny ciężar - powiedział o zmarłym w sobotę autorze "Ze śmiertelnego zimna", "Ludzi Smileya" czy "Wiernego ogrodnika" tłumacz i eseista Krzysztof Umiński.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

[03.12.2020] Mały Zgon - sezon 1

30.11.2020 0:00

"Mały zgon" to kryminalna podróż przez świat narkotykowych karteli, rodzimych gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie...

Źródło: datapremiery.pl

Rozpoczyna się 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków!

25.11.2020 14:37

Pięć Smaków po raz kolejny odkrywa bogactwo azjatyckich kinematografii: pokazuje produkcje odważnie przełamujące konwencje, rozmawia o świadomej turystyce i politycznych dylematach, z szeroko otwartymi oczami śledzim niezwykłe biografie pozornie zwyczajnych bohaterów. Wędrujemy z organizatorami po migotliwym Tokio i obsypanych śniegiem północnych krańcach Chin, poznajemy muzykę indyjskich slumsów i życiowe zgryzoty koreańskich gliniarzy. Nowe technologie prowadzą nas do świata kreślonych ostrą kreską kryminałów i tradycyjnej opery pansori.

Źródło: fdb.pl

Panna Scarlet i komisarz: Odc. 4. Wiadomości zza grobu

09.11.2020 14:00

Rozwiązana zagadka kryminalna nie jest prawdziwym sukcesem, jeżeli mało kto o tym się dowie. Nie dziwimy się więc, że główna bohaterka wciąż ma żal do Williama Wellingtona o to, że przemilczał przed prasą jej wkład w udaremnienie zamachu. Będzie to też miało wpływ na przebieg kolejnego dochodzenia prowadzonego przez pannę Scarlet.

Źródło: esensja.pl

"Tylko zwierzęta nie błądzą": Spragnieni miłości

06.11.2020 8:27


Najnowsze dzieło Dominika Molla, twórcy "Harry'ego, twojego prawdziwego przyjaciela", znajduje się wśród pechowych filmów, które wchodzą do polskich kin na dzień przed ich ponownym zamknięciem. "Tylko zwierzęta nie błądzą" wydają się spośród tej skromnej puli najciekawszą produkcją. Niestety, przeplatający kilka wątków pozorny kryminał miejscami potyka się o własne nogi.

Źródło: film.interia.pl

Panna Scarlet i komisarz: Odc. 2. Nieustające trudności finansowe

02.11.2020 14:00

Marzenia panny Scarlet o karierze detektywistycznej dość szybko przeżywają zderzenie z twardą rzeczywistością. Ambitna młoda kobieta przekonuje się, że nie jest łatwo wyrobić sobie renomę w tej zdominowanej przez mężczyzn branży i móc przebierać w zleceniach od klientów. Nie oznacza to oczywiście, że łatwo zrezygnuje ze swoich planów. Będziemy więc mogli z zainteresowaniem obserwować, jak główna bohaterka rozwiązuje kolejną skomplikowana sprawę kryminalną.

Źródło: esensja.pl

Panna Scarlet i komisarz: Odc. 1. Pierwsze koty za płoty

31.10.2020 14:00

Nie ulega wątpliwości, że „Panna Scarlet i komisarz” może przypaść do gustu osobom lubiącym kryminały w stylu retro. Z zainteresowaniem obserwujemy tutaj perypetie młodej kobiety, która w wiktoriańskim Londynie radzi sobie z rozwiazywaniem zagadek kryminalnych często znacznie lepiej niż policja. Warto dodać, że chociaż serial ten pozbawiony jest jakichkolwiek naprawdę drastycznych scen, to w odróżnieniu od „Enoli Holmes” adresowany jest jednak do dorosłych widzów.

Źródło: esensja.pl

Pierwsze kroki w Malmö

30.10.2020 14:00

Wallander. Kurt Wallander! To nazwisko chyba nigdy nie przestanie elektryzować wielbicieli kryminałów spod znaku nordic-noir. Choć zarówno sam komisarz szwedzkiej policji, jak i pomysłodawca tej postaci, pisarz Henning Mankell już nie żyją… Teraz obaj wracają za sprawą netfliksowego miniserialu „Młody Wallander” Olego Endresena i Jensa Jonssona.

Źródło: esensja.pl

Paweł Domagała: "Zostałbym modelem bielizny męskiej. Na szczęście nie muszę planu wdrażać w życie"

20.10.2020 9:50

Paweł Domagała ostatnio pracował na planie komedii kryminalnej "W jak morderstwo", w którym zagra postać policjanta, jedną z ważniejszych dla...

Źródło: film.wp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami