Klatka.pl
Wiadomości z tagiem Cannes  RSS
Będzie kontynuacja filmu „Seks, kłamstwa i kasety wideo”?

15.12.2020 0:26


Debiutu reżyserskiego Stevenowi Soderberghowi mógłby zazdrościć każdy filmowiec na świecie. Nakręcony przez niego film w 1989 roku „Seks, kłamstwa i kasety wideo” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Sundance, gdzie miał swoją premierę, a potem dostał Złotą Palmą w Cannes oraz nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Ponad trzydzieści lat później możemy doczekać się jego kontynuacji, w której ponownie zobaczymy występujące w oryginalnym filmie Andie MacDowell oraz Laurę San Giacomo.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: film.interia.pl

Dwa dokumenty TVN24 ze Złotymi Delfinami w Cannes

27.11.2020 19:37

Reportaże „Niech toną” i „My, naród” zdobyły Złote Delfiny podczas festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards 2020.

Tagi: TVN, Cannes
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Polska animacja "Ja i moja gruba dupa" wygrywa w Cannes

31.10.2020 10:20

Miłe informację napłynęły z Francji, otóż animacja Ja i moja gruba dupa w reżyserii Yelyzavety Pysmak zdobyła drugą co do ważności nagrodę w sekcji Cannes Cinéfondation 2020. Wcześniej obraz studentki Szkoły Filmowej w Łodzi zwyciężył w plebiscycie publiczności 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii Film Krótkometrażowy.

Tagi: Polsat, Cannes
Źródło: fdb.pl

Rozpoczął się symboliczny festiwal Cannes 2020 Special

28.10.2020 16:26


Symboliczny festiwal Cannes 2020 Special oficjalnie rozpoczęty - podali w środę organizatorzy wydarzenia przygotowanego we współpracy z Radą Miasta Cannes. Do czwartku publiczność będzie mogła obejrzeć cztery produkcje z oficjalnej selekcji, krótkie metraże oraz filmy z konkursu Cinefondation.

Tagi: Cannes
Źródło: film.interia.pl

"Parasite" zwycięzcą Azjatyckich Nagród Filmowych

28.10.2020 12:37

Inaczej być nie mogło. Parasite najlepszym azjatyckim filmem roku. Produkcja, która zdobyła Oscara dla najlepszego filmu oraz Złotą Palmę w Cannes, triumfowała również na własnym podwórku i zwyciężyła w głównej kategorii podczas wręczenie Azjatyckich Nagród Filmowych.

Tagi: Oscary, Cannes
Źródło: fdb.pl

Michał Kondrat: Od Niepokalanowa, przez Cannes, do czyśćca

23.10.2020 11:55

Michał Kondrat wyspecjalizował się w filmach o katolickich świętych i mistykach. Miał przy tym wsparcie finansowe spółek Skarbu Państwa, KGHM i...

Tagi: Cannes
Źródło: film.wp.pl

Pinokio - 2020-10-09

25.09.2020 0:27

reżyseria: Matteo Garrone
obsada: Federico Ielapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo
tytuł oryginalny: Pinocchio
Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - 2020-09-11

14.09.2020 6:26

reżyseria: Lorenzo Mattotti
obsada: Leila Bekhti, Thomas Bidegain, Jean-Claude Carrière
tytuł oryginalny: La fameuse invasion des ours en Sicile
Niedźwiedzie wyruszają z gór do miasta na poszukiwania zaginionego syna ich władcy. Ludzie szykują się do walki z groźnymi, w ich mniemaniu, bestiami. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić?
Wędrowny opowiadacz i jego mała asystentka spotykają w jaskini starego niedźwiedzia. Opowiadają mu historię słynnej inwazji jego braci na Sycylię. A było to tak: stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyruszyła na poszukiwanie porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiły do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Film jest barwną i fantazyjną animacją o tożsamości, dostrzeżoną m.in. na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę.
Czy wiesz, że...
- jest to filmowa adaptacja książki włoskiego pisarza Dino Buzzatiego, którego ilustracje zdobią wydania książki?
- w polskiej wersji językowej głosów użyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek?

Źródło: www.kino.krakow.pl

Targi Mipcom w Cannes odwołane. Mipcom Online+ w internecie

11.09.2020 20:33

Tegoroczne targi branży telewizyjnej Mipcom odbędą się wyłącznie w formie cyfrowej w internecie i będą nosić nazwę Mipcom Online+ - zapowiedział organizator wydarzenia, firma Reed Midem. Powodem jest pandemia koronawirusa, a także wycofanie się wielu uczestników z tradycyjnej części imprezy.

Tagi: Cannes
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami